Muutused ATC klassifikatsioonis

Ravimiamet
Ravimiamet

Alates 1. märtsist 2017 kasutab Ravimiamet Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Oslo Koostöökeskuse poolt 2017. aasta jaanuaris välja antud anatoomilis-terapeutilis-keemilist (ATC) klassifikatsiooni.

Klassifikatsiooni alusel on koostatud kokkuvõte muutuvatest ATC koodidest. Muutused kajastuvad Ravimiregistris alates 01.03.2017.

ATC klassifikatsiooni muutused 2017

Olulisema muudatusena ei kasuta me enam alati toimeaine rahvusvahelist mittekaubanduslikku nimetust (INN) vaid vajadusel kasutame seda modifitseeritud kujul (INNM). See puudutab toimeaineid, mille INN on aine sool, aga ravimite toimeainesisaldust väljendatakse puhta aine kogusena. 

Sellised toimeained on:
aklidiiniumbromiid
glükopürrooniumbromiid
tiotroopiumbromiid
tsinkatsetaatdihüdraat
tsisatrakuurbesilaat
umeklidiiniumbromiid

Edaspidi näitame Ravimiregistris neid toimeaineid vastavalt kui:
aklidiinium
glükopürroonium
tiotroopium
tsink
tsistrakuurium
umeklidiinium

Neid toimeaineid sisaldavate ravimite puhul muutuvad vastavalt ka kuvatavad toimeainesisaldused. Kui seni oleme näidanud seda soolakogusena, siis edaspidi ainult puhta toimeaine kogusena. Ravimite pakendid ja ravimiinfod väljendavad kogust samuti puhta toimeainena.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.