Uus kehakaalualandaja osteti kiiresti ära

Selle aasta alguses jõudis Eestis apteekidesse üks väheseid kehakaalu alandamiseks mõeldud ravimeid, mida on tänaseks vaid 11 apteegis üle Eesti.

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laiuse sõnul on Mysimba (PharmaSwiss) kombinatsioonpreparaat, kuhu on kokku pandud varem teistel näidustusel kasutusel olnud toimeained ning see on näidustatud kehakaalualandamiseks patsientidel, kelle kehamassiindeks on üle 30 ja teatud riskifaktorite lisandumisel patsientidele kehamassiindeksiga üle 27. „Tegemist on ühega vähestest ravimitest, mille ametlik näidustus on kehakaalu langus. Lisaks sellele preparaadile on samal näidustusel saadaval Xenical (toimeaine orlistaat), aga selle preparaadi toimemehhanism on erinev. Varasemalt on kaalu langetavaid preparaate olnud rohkem, aga ebasoodsa kasu-riski suhte tõttu on sibutramiini ja rimonabanti müügiload Euroopas lõpetatud,“ kommenteeris Laius.

Laiuse sõnul väljastas Euroopa Komisjon sellele ravimile müügiloa 2015. aasta märtsis ja esimest korda toodi Eestisse seda käesoleva aasta jaanuaris. „Kokku on Eestisse seni toodud sadakond pakendit, seetõttu on täpsemalt ravimi müügiedust rääkida veel vara,“ ütles ta.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.