582 inimesel on vabatahtlik tervisekindlustus

Eelmisel aastal sõlmis Eesti Haigekassa 582 vabatahtlikku kindlustuslepingut.

Ravikindlustusele on õigus igal Eesti alalisel elanikul, samuti kõigil, kes viibivad siin tähtajalise elamisloa või elamisõiguse alusel, kui nende eest tasutakse sotsiaalmaksu. Lisaks tagab riik õiguse ravikindlustusele alla 19-aastastele lastele, õpilastele ja üliõpilastele, ajateenijatele, rasedatele, töötutele, lapsehoolduspuhkusel olijatele, ülalpeetavatele abikaasadele, pensionäridele, puudega inimeste hooldajatele ja haigekassaga vabatahtliku kindlustuslepingu sõlminutele.

"Kui inimene ei kuulu ravikindlustatud inimeste gruppi, annab ravikindlustuse seadus inimesele võimaluse sõlmida haigekassaga vabatahtlik kindlustusleping, mille alusel võrdsustatakse inimene kindlustatud isikuga,“ selgitas haigekassa klienditeeninduse talituse juht Anu Harjo. „Lepingu  tähtaeg on vähemalt 1 aasta ja  vabatahtliku kindlustuslepingu alusel tekib kindlustus 1 kuu möödumisel peale lepingu sõlmimisest. Kui leping aga sõlmitakse ajal, mil inimesel oli veel kehtiv kindlustus ravikindlustuse seaduse alusel, siis tema kindlustus jätkub ilma katkemiseta.“ 2016 aastal sõlmis Eesti Haigekassa 582 vabatahtlikku kindlustuslepingut. 

Vabatahtliku kindlustuslepingu saavad sõlmida:

 • Eesti alaline elanik, kes saab lepingu sõlmida ka oma ülalpeetava kasuks, kes on Eesti alaline elanik või Eestis tähtajalise elamisloa või elamisõiguse alusel elav isik.
 • Eestis tähtajalise elamisloa või elamisõiguse alusel elav isik, kes on lepingu sõlmimisele eelneval kahel aastal olnud vähemalt kaksteist kuud kindlustatud:
 • tööandja poolt,
 • FIE või FIE tegevuses osalev abikaasa,
 • riigi poolt kindlustatud,
 • õpilane või  üliõpilane, 
 • Maksu- ja Tolliametis registreeritud notar, vandetõlk või kohtutäitur.
 • Isikud, kes saavad välisriigist pensioni, kui  välislepingutega ei ole ette nähtud teisitiKindlustusmakse suurus 
  Kindlustusmakse arvutamise aluseks on statistikaameti viimati avaldatud eelmise kalendriaasta Eesti keskmine kuubrutopalk, mis korrutatakse 0,13ga. Kindlustusmakse suurus muutub igal aastal pärast seda, kui statistikaamet avaldab eelmise kalendriaasta Eesti keskmise kuubrutopalga.

  Kindlustusmakse suurus ühe kalendrikuu eest on 149 eurot, kvartalimakse 447 eurot ja aastamakse 1788 eurot. Uut makset rakendab haigekassa 1.aprillist 2017 tehtavatele arvetele.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.