Lätlased pusivad kohustuslikku tervisekindlustust

Läti valitsus otsib riigile sobivat tervishoiu rahastamise mudelit.
Läti valitsus otsib riigile sobivat tervishoiu rahastamise mudelit.

Läti valitsus otsib riigile sobivat tervishoiu rahastamise mudelit ning kaalub, kas ja millisel kujul suureneb patsientide omaosalus ja mil määral riigieelarve osa.

Ka Läti suurima ja mainekaima haigla, Riia Stradinši kliiniku erakorralise meditsiini osakonnas ootejärjekord üha kasvab, sest riiklike kvootide alusel ei jõua inimesed oma tõbedega arsti juurde ja uuringuile pääsemist ära oodata, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalne kaamera".

Ka Lätis peaks olema ülejärgmisest aastast kohustuslik tervisekindlustus. Iseasi, millise mudeli kasuks lätlased otsustavad, sest näiteks Eesti haigekassa süsteem lätlaste meelest väga hea ei ole.

Läti valitsus on kiirkorras eraldanud lisaraha järjekordade lühendamiseks, onkoloogiahaigete raviks ja ravimite ostmiseks.

"Erinevalt Eestist suunatakse Läti riigieelarvest tervishoidu oluliselt vähem raha. Praegu on see vaid 9,8 protsenti. Püüame selle poole, et tervishoid moodustaks 12 protsenti kogu eelarvest," rääkis Läti tervishoiuminister Anda Ćakša.

Nüüd püütakse midagi põhimõttelisemat muuta. Väideldakse mitme erineva mudeli üle - kas suurendada kuni protsendi võrra mõnd senist maksu, kehtestada sissetulekust lähtuv tervishoiumaks või 25-70 euro suurune riskifondi kuumaks või täiendav tasu kohustusliku tervisekindlustuse eest.

Pikemalt ERRi uudistelehel.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.