Gripisurmasid avaldatakse nüüd kord kuus

Neljapäevane värske gripiülevaade ei sisalda enam gripisurmade infot, sest terviseameti peadirektori Tiiu Aro kinnitusel hakatakse seda avaldama nüüd kord kuus.

"Alates veebruarist anname gripisurmade kohta infot kord kuus, st aprilli alguses märtsi kohta," selgitas Aro. "Andmed vajavad täpsustamist ja võrdlemist."

Eelmisel nädalal avaldatud info järgi oli grippi sel hooajal surnud juba 33 inimest, valdavalt vaktsineerimata eakad, mis ületab varasemaid gripisurmasid.

Kinnitamata andmetel on uusi surmajuhtumeid lisandunud ka viimasel nädalal.

Gripihooaeg on olnud raske. E-Tervise SA andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 1232 patsienti, neist 69 protsenti on olnud täiskasvanud ja vanemaealised patsiendid.

Haiglaravi vajanute arv on sel hooajal oluliselt kasvanud eelmise hooajaga võrreldes, mil haiglaravi vajas kokku 970 inimest.

Intensiivravi on sel hooajal vajanud 97 inimest, neist 76 inimest vanuses 65 ja enam. Möödunud hooajal vajas gripi tõttu intensiivravi 69 inimest, neist peaaegu pooled olid lapsed.

Selle hooaja intensiivravi vajanute mediaanvanuseks on 74 aastat. Kõik patsiendid on kuulunud gripi suhtes riskirühma. Peamiseks kaasnevaks riskiteguriks on olnud vanus ja kroonilised haigused. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.