Peetri tahab esmatasandi tõmbekeskuseks saada

Peetri küla
Peetri küla

Rae vallavanem Mart Võrklaev pöördus tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski poole palvega, et Peetri alevik lisataks esmatasandi tervishoiu tõmbekeskuste nimekirja.

Pöördumises seisab, et Rae vald on Eesti kõige kiiremini kasvav omavalitsus, kus 1. jaanuari seisuga elas 16955 elanikku. Valda kuuluv Peetri alevik koos lähialaga on aga kõige kiiremini arenev piirkond kogu Eestis. Elanike arv kasvab pidevalt ja käimasolevate kinnisvaraarenduste hulk eeldab kasvu jätkumist, kuna tegemist on atraktiivse elamupiirkonnaga. Peetri alevikus ja ümbritsevates külades elas 1. jaanuari seisuga 7380 elanikku. 

Hoolimata suurusest ja kiirest arengust pole esmatasandi tervisekeskuste kaasajastamise meetme raames Peetri alevikku esmatasandi tervishoiu tõmbe-keskusena määratletud. Seda isegi vaatamata sellele, et tegu on piirkonnaga, mis ületab märkimisväärselt meetme nõuetes sätestatud teeninduspiirkonna suurust (4500 isikut). 

Täna pole aga Peetri piirkonna elanikul kohapeal võimalik saada esmatasandi tervishoiuteenust, mistõttu on kõik elanikud sunnitud perearsti juurde minekuks sõitma Tallinnasse või teistesse piirkondadesse. 

Peetri piirkonna elanikud on perearsti tulekut juba kaua oodanud ja vald on selle ehitamiseks vajalikud ettevalmistused ka teinud – valitud on maatükk ja valminud on eskiisprojekt. Vald on valmis osalema tervisekeskuse ehitamises ja ootab selleks pikisilmi toetusraha. Täielikult valla oma vahenditest see kahjuks võimalik ei ole. 

Terviseamet kuulutas 05. novembril 2016 välja konkursi perearsti leidmiseks uuele nimistule üldarstiabi osutamiseks Harjumaal, teeninduspiirkonnaga Rae vald (0-nimistu). 

6. detsembril 2016 edastati vallale terviseameti poolt perearsti konkursi luhtumise protokoll, kuna konkursile ei laekunud ühtegi avaldust. Tõenäoliselt luhtus tookordne konkurss just põhjusel, et puuduvad ruumid teenuse osutamiseks.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.