Sule: palju jäi veel rääkimata

Haiglate liidu juht Urmas Sule.
Haiglate liidu juht Urmas Sule.

Haiglate liidu juhataja Urmas Sule sõnul jäid meedikute reedesel koosolekul ministriga paljud asjad arutamata ning homme on plaanis taaskohtumine.

"Meil oli tegelikult laual kaks dokumenti, mida arutleda. Üks oli kollektiivlepe ja teine on ühiste kavatsuste protokoll, ehk siis tingimused, mis oleks võimalikud kokku leppida selleks, et kollektiivlepe oleks realiseeritav. Selle taustaks jookseb loomulikult riigipoolne tegevus," rääkis Urmas Sule reedesest koosolekust. 

Ühiste kavatsuste protokollist ei jõutud väga rääkida. "Oli hästi palju diskussiooni kollektiivlepingust ja võimalikest poliitilistest otsustest tervishoiu rahastamise osas. Praktiliselt kogu koosolek tegelikult läkski sinna," rääkis Sule, et jõuliselt üle aja läinud koosolek jäi justkui pooleli.

Põhiteemaks on töövõtjate soov saada enne kollektiivleppe sõlmimist kindlus, et järgnevateks perioodideks on tervishoiusüsteemi rahastamine paranenud. "Seda kindlust anda käegakatsutaval moel kolmapäeva hommikuks on hästi keeruline," nentis Sule. 

Kuna koosolek läks üle aja ja kohe-kohe on tulemas haigekassa nõukogu koosolek, siis lepiti kokku, et ministri juures toimub täiendav kohtumine juba homme.

Arstide liidu kokkuvõtet koosolekust saab lugeda siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.