Uudised
Ainult tellijale

Gedeon Richteri käive maailmas kasvas 1,25 miljardini

Foto: Gedeon Richter

Gedeon Richteri 2016. aasta käive maailmas oli 1,251 miljardit eurot ja see kasvas võrreldes 2015. aastaga 6,7% (1,179 miljardit). Baltikumis oli Gedeon Richteri käive 11 miljonit.

Erik Bogsch, Gedeon Richteri tegevjuht: “Meie partnerid tutvustasid USA turul meie uut originaalravimit kariprasiini ja see on Richteri jaoks väga oluline, sest kuni aastani 2027 toodab see ravim meile USAs konstantset sissetulekut. Meil on USA turu jaoks veel üks ravim, mis on juba Euroopas juba müügil ja mida kasutatakse emaka fibromüoomide raviks. Me plaanime seda turustama hakata tuleval aastal. Oleme omandanud Šveitsi biotehnoloogiaettevõtte Finox, tänu millele meil on täielik günekoloogiaravimite portfoolio ja hea positsioon Lääne-Euroopas. Me oleme saanud Euroopa turu müügiloa meie esimese bioloogiliselt sarnase ravimi müügiks. Tahame sel aastal olla kasumlikumad kui mullu.”, et Euroopas, USAs ja Jaapanis on nõudlus ravimite järele tõhus, kuid kasv ei ole piirideta. “Hiina turg on USA järel suuruselt teine, äga tugev ja kaitstud, me teenime seal 60 miljonit eurot aastas. Ladina-Ameerikas on väga palju noori inimesi ja me näeme seal potentsiaali kontratseptsioonile. Seal on aga hinnad madalad ja patendid kaitsmata. USAs oleme oma partnerite kaudu, sest finantsilistel põhjustel, inimressursi puudumise ja oma väiksuse tõttu ei ole me seal Richteri nime all.”, Gedeon Richteri Eesti filiaali juht: “Oleme Eestis kasvufaasis, uute originaalravimite turule toomine jätkub. Oleme teinud esimesi samme ravimite portfoolio suurendamiseks, võttes tööle uusi inimesi. Müük kasvab, Baltikumis oli Gedeon Richteri käive 2016. aastal 11 miljonit eurot.”

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee