Plaanitav streik polegi seaduslik?

Meelis Virkebau
Meelis Virkebau

Meedikute sõnul hakkavad nad mai keskel streikima, et survestada valitsust leidma täiendavat raha Eesti tervishoiu rahastamiseks. Eesti seaduste järgi on aga poliitiline streik keelatud ning lubatud on vaid tööseisak töötüli lahendamiseks. Töötüli kui sellist aga hetkel pole.

«Tervishoiutöötajate plaanitav streik ei oma kuidagi kokkupuudet kollektiivse töötüli seadusega,» selgitas riiklik lepitaja Meelis Virkebau. Tema sõnu pole tekkinud olukorras traditsioonilist tööandjate ja töövõtjate vahelist kollektiivset töötüli, seega pole riiklikul lepitajal põhjust sekkuda, kirjutas Postimees.

«Kavandatavat streiki võib pidada n.ö. poliitiliseks streigiks, mida meie seadused ei reguleeri,» ütles Virkebau.

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa sõnul saab Eesti seaduste järgi streigiga esitada tööalaseid nõudmisi. «Meie soovime, et tervishoidu rahastatakse  sellisel  viisil ja mahus, et tervishoiutöötajad saaksid korralikult oma tööd teha ja patsiente  ravida, nii nagu vaja on. See on vägagi tööalane nõudmine,» on Rehemaa veendunud. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.