Anneli Kannus: Täna on viimane piir käes

Õdede liidu president Anneli Kannus.
Õdede liidu president Anneli Kannus.

Tänaseks on ka õed nii kaugel, et tsiteerides multifilmi klassikuid "Jõud lõpeb, ei jaksa enam," kinnitas õdede president Anneli Kannusi.

Anneli Kannus: "Streigikomitee kogunes ja panime paika streigi alguskuupäeva. Kurb on kuulda kuidas õed peavad patsientidele selgitama miks ravile ei saa või miks järjekorrad on nii pikad. Iga õde tahaks teha oma tööd ja abi anda.

Õed ja arstid on kogu aeg võtnud vastuvõtule rohkem patsiente kui ette nähtud. Haiglates on pidevalt tehtud ületööd, kuna abivajajate järjekord muudkui pikeneb.

Samuti tullakse vastu tööandjate vajadusele, kui on töötegijaid puudu, kolleeg haige või muudetakse haiglavalveid koduvalveteks. Rääkimata 24 tunnistest valvetest, mis kurnab tervishoiutöötaja tervist ning mis mujal Euroopas on pigem harvaesinev nähtus. 

Siiani on süsteem püsinud tervishoiutöötajate tervise halvenemise, ülekoormuse ja stressi suurenemise arvelt. Lõputult nii ei saa. Kui olukorras kus abi vajatakse, hakkame (niigi puuduolevaid!) tervishoiutöötajaid juba koondama, siis on midagi otsuste juures ikka väga valesti.

Tervisehoiusüsteemi reformimis- ja terviku juhtimisvajadusest oleme rääkinud aastaid. Kasu ei miskit. Streik on meie jaoks äärmuslik samm ja õed pole kunagi olnud streigaldid, kuid täna on viimane piir käes." 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.