Haigekassa: laste hambaravist pole keegi loobunud

Haigekassast vastati Meditsiiniuudiste järelpärimisele mitu lepingut on sõlmitud täiskasvanutele hambaravi osutamiseks, et 18. aprilli seisuga polnud veel ühegi teenusepakkujaga täiskasvanute hambaravihüvitise lepingut allkirjastatud. Samuti polnud keegi loobunud laste hambaravi lepingust.

"Alustame lepingute sõlmimist pärast järgmist nädalat, kui oleme piirkondades (Tartu, Pärnu, Kohtla-Järve, Narva, Tallinn) infopäevade raames kohtunud hambaarstidega ja tutvustanud lähemalt neile lepingu sisu ja sõlmimise protsessi," vastas haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse peaspetsialist Vivika Tamra.

Infopäevadele on oodatud kõik hambaarstid. Rohkem infot selle kohta leiab haigekassa uuelt lehelt, infopäevade ajakava leiab siit.

Hambaarstide liidu kokkuvõttes liidu volikogu koosolekust oli kirjas, et mõned volikogu liikmed on protesti märgiks madalate hindade vastu juba üles öelnud ka laste hambaravi rahastamise lepingud.

Haigekassast seda siiski ei kinnitatud. "Seoses laste hambaraviga ei ole ükski praegune lepingupartner oma lepingust loobunud," kinnitas Tamra ja lisas, et haigekassal on laste hambaravi lepingupartnereid üle 380.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.