Kliinikumi EMO vastuvõttude arv vähenes

Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda toodi kiirabi poolt või pöördus ise 2016. aastal 44 817 patsienti. Pöördumiste arv võrreldes üle-eelmise aastaga vähenes, seisab Tartu ülikooli kliinikumi majandusaasta aruandes.

Pisitraumaga pöördujaid oli 21 039 (47% pöördujatest) ja üldhaigestumise või raske traumaga 23 778 (53% pöördujatest). Päevas osutati arstiabi keskmiselt 123 haigele.

Pöördumiste arv vähenes

EMO-sse pöördumiste arv kokku vähenes ca 1 100 patsiendi võrra ehk keskmiselt 3 patsiendi võrra päevas ning seda nii üldhaigestumise kui ka traumaga haigete osas.

Aasta seitsme esimese kuu jooksul oli võrreldes eelmise aastaga mõningane pöördumiste tõus, kuid alates augustist pöördumiste suhtarv vähenes. Täpselt samasugune dünaamika esines ka PERH-i EMO-s.

Enamus EMO-sse pöördunud haigetest said ambulatoorset arstiabi, haiglasse hospitaliseerimist vajas 7 511 (17%) haiget.

Vähesed olid oranži ja punase triaažikategooriaga

Valdav osa EMO-sse pöördujatest (90%) kategoriseeriti sinisesse, rohelisse või kollasesse tiraažikategooriasse.

Raskeid ja väga raskeid (oranž ja punane kategooria) haigeid oli 10%, viimase kolme aastaga on nende osakaal kasvanud ligi kaks korda.

Ambulatoorset vältimatut ja vajaminevat arstiabi osutati ööpäevaringselt veel vastavalt erialaspetsiifikale lastekliinikus, kõrvakliinikus, silmakliinikus ja psühhiaatriakliinikus, kus kokku oli ca 23 000 pöördumist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.