Tudengite uus juht: saame ise oma tuleviku üle otsustada

Arstiteadusüliõpilaste seltsi uus juht Anu Parvelo.
Arstiteadusüliõpilaste seltsi uus juht Anu Parvelo.

Arstiteadusüliõpilaste seltsi vastne president, kolmanda kursuse üliõpilane Anu Parvelo usub, et meditsiin töötab ühtse süsteemina ja selle kujundamine on oluline juba tudengieas.

Millised väljakutsed ootavad ees presidendiks olemise perioodil?

Tudengiorganisatsiooni presidendiks olemine on väga muutlik amet ja aastast aastasse on olnud töö väga erinev. Kuu aja jooksul, alates minu valimisest, olen aru saanud, et üheselt on presidendi ülesandeid keeruline välja tuua. Presidendi peamine kohustus on esindada seltsi ja vastutada seltsi organisatsiooni toimimise eest.

Minu eesmärk on olla liikmetele kättesaadav, tegeleda kõigi probleemidega võimalikult varakult ja kindlustada, et arstitudengite arvamus jõuab ka avalikkuseni.

Millised on Teie ootused sellele ametiajale?

Arstiõpingute kõrvalt ei ole lihtne suuri kohustusi võtta ja see eeldab väga head ajaplaneerimist. Ilmselt saan järgmisel aastal oma ajaplaneerimisoskuse täiuslikkuseni lihvida. Suureks abiks seejuures on motivatsioon ja teotahe.

Samuti on seltsi presidendina küllaltki suured jalanõud täita - Aurora ja eelmine juhatus on teinud suurepärast tööd, tänu millele saime ka Ole Rohkem aasta tudengiorganisatsiooni auhinna.

Loodan, et suudan oma ametiajal hoida seltsi mainet positiivsena ja jõuan teha sama palju kui minu eelkäijad, nii et jõuame jällegi sammukese lähemale unistusele, et kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.

Mis on seltsi ülesanded ja olulisus Teie silmis?

Selts on õpingute ajal olnud mulle väga oluline abimees. Võimalus siduda õpinguid erinevate praktiliste koolitustega ja avardada oma teadmisi erinevatel teemadel on olnud suureks motivatsiooniks õppimisel.

Lisaks on teistelt tudengitelt saadud nõuanded ja tarkuseterad muutnud õppimise tõhusamaks. Seltsi töös olen suhelnud ka arstidega, kelle kollegiaalne suhtumine ja abivalmidus on kinnitanud erialavaliku õigsust.

Usun, et meditsiin töötab süsteemina ja selle kujundamine on oluline juba tudengieas. Lisaks annab EAÜS hea võimaluse oma tulevase ameti kujundamisel kaasa rääkida. Järjest enam küsitakse arstitudengite mõtteid ja arvamusi ning hea on tunda, et saame oma tuleviku üle otsustada.

Arstitudengite õppeaeg on pikk ja oluline on olla ühiskondlikult aktiivne ning panustada enda ja tulevaste kolleegide arengusse.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi uus juhatus valiti 8. aprilli üldkoosolekul. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.