Uuring: 72% Eesti meditsiinitudengitest on huvitatud töötamisest välismaal

Meditsiinitudengite hulgas läbiviidud tööandja maine uuring näitab, et kõige atraktiivsemad tööandjad on meditsiinitudengite hinnangul Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Fertilitas erahaigla.

Töökoha valikul on tudengitele olulisemateks otsust mõjutavateks teguriteks töötajate võrdne ja aus kohtlemine organisatsiooni poolt, hea sisekliima ning huvitav ja arendav töö. Lisaks toodi oluliste teguritena välja ka hea meeskond, juhtide kompetentsus, töökoha kindlus ja töötajate arengu toetamine.

Uuringust selgus, et 46% meditsiinitudengitest töötab õpingute kõrvalt ja 59% tudengeist sooviks töötada kooliajal. Eelistatuim töötamise vorm on 88% hinnangul osalise ajaga töö.

Töökoha leidmisel mängivad järjest suuremat rolli sotsiaalmeedia, organisatsiooni koduleht ning vahetu kontakt ettevõtte töötajaga. 95% tudengitest peab organisatsiooni kodulehte kõige oluliseks infoallikaks.
78% hinnangul on Facebook tõhusaim infokanal organisatsiooni kui tööandja kohta teada saamiseks.

72% tudengitest on huvitatud töötamisest välismaal. 15% tudengitest oleks valmis välismaale tööle minema jäädavalt. 20% tudengitest oleks valmis viibima välismaal kuni aasta, 28% vastanutest oleks valmis töötama välismaal 1-2 aastat ja 13% üle kolme aasta. Välisriikide lõikes on tudengid kõige rohkem huvitatud töötamisest Soomes, Inglismaal, Norras, Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides.

„Meditsiinitudengite soov leida tööd välismaal on läbi aastate püsinud kõrgel tasemel. Eesti tervishoiuasutustel ja riigil tervikuna tuleb pingutada, et hoida noori spetsiliste Eestis, seda enam, et nende spetsialiste arv on aasta-aastalt kahanev demograafiliste tegurite tõttu," märkis uuringut läbiviinud Instar EBC konsultant Kersti Vannas. "Noortele on töökohavalikul olulised pakutava töösisu, juhid, meeskond, keskkond ja mitte ainult palk. Selleks, et olla atraktiivne tööandja pikemas perspektiivis, on oluline tegeleda järjepidevalt töötähenduslikkusega, juhtimiskvaliteediga, organisatsioonikultuuriga ning tööandja brändinguga, et noored teaksid, mida organisatsioon tööandjana pakub,“ kinnitas Vannas. 

Tööandja brändingu agentuur Instar EBC viis tööandja maine uuringu läbi mais Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengite hulgas. Uuringus osales 400 tudengit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.