Haigekassa: oleme valmis digisaatekirjadele üle minema

Haigekassa sooviks on käesoleva aasta lõpus muuta kõik perearstide väljastatavad saatekirjad digitaalseks. tehniliselt ollakse selleks täiesti valmis, kinnitas haigekassa partnerihalduse osakonna spetsialist Tiiu Rudov.

"Haigekassa soovib koostöös sotsiaalministeeriumi, TEHIKu, Eesti Perearstide Seltsi ja haiglavõrgu haiglatega muuta kõik perearstide väljastatavad saatekirjad käesoleva aasta lõpuks digitaalseks. Digisaatekiri on tervise infosüsteemi kaudu edastatav saatekiri," selgitas haigekassa partnerihalduse osakonna spetsialist Tiiu Rudov.

"Tehniliselt oleme täielikult valmis, et minna sujuvalt üle digitaalsetele saatekirjadele. Enamik eriarstiabi osutavaid haiglaid küsivad seda aja broneerimiseks juba täna, näiteks regionaalhaigla registreerib alates 1. juunist eriarstiaegu ainult digisaatekirja alusel," rääkis Rudov.

Vastuvõtud muutuvad mugavamaks ja kiiremaks

Digitaalsed saatekirjad muudavad Rudovi sõnul eriarstiabi plaanilisele vastuvõtule pääsemise mugavamaks ja kiiremaks.

"Julgustame perearste, kes veel digisaatekirja ei kasuta, küsima vajadusel saatekirja täitmise juhend enda infosüsteemi ja töölaua arendajalt," lisas Rudov.

Teenused, mis on seotud patsiendi liikumisega digisaatekirjaga eriarsti ambulatoorsele vastuvõtule on:

  •  eriarstilt e-konsultatsiooni küsimine patsiendikäsitluse kahtlusel,
  •  patsiendi eriarsti vastuvõtule suunamine ,
  •  info saatmine erakorralise meditsiini osakonnale.

Patsient näeb talle väljastatud digisaatekirju patsiendiportaalist digilugu.ee. Perearst saab saatekirja märkuste lahtrisse lisada ka patsiendile suunatud soovitused, mida näiteks eriarsti vastuvõtule minnes silmas pidada.

"Toonitame, et perearstil on oluline patsiendile selgitada, et digisaatekirja alusel saab broneerida ainult ühe vastuvõtuaja ühe eriala eriarstiabi osutaja juurde," rõhutas Rudov.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.