I kvartalis kulus ülikallitele juhtudele 2,3 korda rohkem raha

Selle aasta esimeses kvartalis kulus ülikallitele ravijuhtudele 2,1 miljonit eurot, eelmine aasta samal ajal 905 tuhat eurot.

Kui 2016. aasta I kvartalil esitati haigekassale tasumiseks 10 ülikallist ravijuhtu maksumusega 905 tuhat eurot, siis 2017. aasta I kvartalil rahastas haigekassa 16 ravijuhtu summas 2,1 miljonit eurot.

Kõige rohkem mõjutavad ülikallid ravijuhud statsionaarset eriarstiabi, kuna kõik aruandeperioodil esitatud ülikallid ravijuhud on statsionaarses ravis. Põhidiagnoosi gruppidest mõjutavad kõige enam ülikalleid ravijuhte vereringeelundite haigused, vigastused, mürgistused ja teatavad muud välispõhjuste toime tagajärjed ning kaasasündinud väärarendid, deformatsioonid ja kromosoomianomaaliad.

Enim ülikalleid ravijuhte esines Põhja-Eesti Regionaalhaiglal ja Tartu Ülikooli Kliinikumil. 

Ülikalliks raviarveks loetakse raviarve, mille maksumus on vähemalt 65 tuhat eurot. Ülikallite raviarvete planeerimisel lähtutakse eelmise aasta sama perioodi näitajatest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.