Kaarli hambakliinik läks uute omanike kätte

Tervishoiuekspert Georg Männik müüs Kaarli Hambapolikliiniku oma firma alt ära.
Tervishoiuekspert Georg Männik müüs Kaarli Hambapolikliiniku oma firma alt ära.

Kaarli Hambapolikliinik läks tervishoiuekspert Georg Männiku firma Almaconi käest investeerimisfirmale Sõber Kaarel Investeeringud OÜ.

Sõber Kaarel Investeeringud on loodud viis kuud tagasi eelmise aasta lõpus ja selle omanikeks omakorda on kolm firmat võrdse 33,33% osalusega (1000 eurot): Sillever, Patre Investeeringud OÜ ja Magnum & Co.

Silleveri omanikud on perekond Laosed: Liivar Laos, Aare-Laidar Laos, Anne Laos ja Ants Laos, kes on mh ka Viru Keemia Grupi nõukogu liige.

Patre Investeeringute omanik on Jaanus Põder, kes on ka paarikümne muu ettevõtte juhatuse liige ja Saaremaa Tarbijate Ühistu nõukogu esimees.

Magnum ja Co taga on 100% osalusega hambaarst Igor Piho, kes on ühtlasi Magnum Dentali juhatuse esimees ja Tiodent Hambakliiniku juhatuse liige. Tasub märkida, et Magnum ja Co ei ole üks Magnumi kontserni ettevõtteid, see on Igor Piho omand.

Polikliiniku omanik oli eelnevalt OÜ Almacon, mille omanikud on 2017. aasta juunikuu seisuga 85% ulatuses Georg Männik, 10% ulatuses Tia Mere ja 5% ulatuses Piret Uudeküll.

Kaarli Hambapolikliiniku juhatuses on 2017 maikuu seisuga Aare-Laidar Laos, Piret Uudeküll, Jaanus Põder ja Jana Kaska, kes on ka sama polikliiniku hambaarst.

Taust: 2015. aasta majandustulemused

Kaarli Hambapolikliinik oli 2015. aastal 32 515 euroga kahjumis, aasta varem lõpetati aasta 44 424 euro suuruse miinusega.

Kaarli Hambapolikliinikul on kolm allüksust: Sõpruse Hambaravi, Kaarli Hambaravi ja Ülemiste Hambaravi. Viimase käivitamiskulud tõidki ettevõttele 2015. a kahjumi.

Majandusaruande andmed näitavad siiski, et käibe poolest oli 2015. aasta ettevõttele hea. Käive oli ligi 7,2 mln eurot (aasta varem 6,5 mln eurot).

Patsiendikülastusi oli 2015. a kokku 83 400, mis on ligi 2000 võrra rohkem kui 2014. Tasuline meditsiiniteenus moodustas käibest 78%.

Kliinikus töötas 2015.a kokku arvestuslikult 148 inimest keskmise brutokuupalgaga ligi 2100 eurot. Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale arvestatud tasu oli kokku 113 000 eurot nagu ka aasta varem.

Polikliiniku 2016. aasta aruanne on juuni alguse seisuga veel esitamata.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.