Haiglajuhid: väikehaiglasse viivad patriotism ja raha

PERHi juht Agris Peedu.
PERHi juht Agris Peedu.

See, kuivõrd aldis on arst sõitma tööle väikeasulasse, oleneb väga palju arstist endast. Tahet aitab suunata ka ladus töökorraldus, leidis PERHi juht Agris Peedu.

"Ma arvan, et see sõltub vägagi konkreetsest isikust ja tema patriotismist, mis võib väljenduda näiteks selles, et ta on sündinud ja üleskasvanud selles piirkonnas või seob teda muu elukorraldus selle asukohaga. See võib nii mõnigi kord olla selleks peamiseks motivaatoriks," rääkis enda arvamusest PERHi juhatuse esimees Agris Peedu.

Teiseks võib Peedu sõnul motivaatoriks olla tahe esindada oma eriala väikehaiglas ja leida seeläbi kiiremini abivajavad patsiendid.

"Kindlasti on oluliseks motivatsiooniteguriks ladus ja hästi läbimõeldud töökorraldus niinimetatud emahaiglas, samuti töötasu, et töötaja tunneks, et tema initsiatiivi ja aega on õiglaselt väärtustatud," lisas Peedu.

Ta selgitas, et regionaalhaigla soovib uue aasta alguses kinnitada ka oma kontsernipõhimõtted, kus leiab kajastamist kindlasti ka antud temaatika.

"Senist praktikat arvestades võin teha järelduse, et meie arstide panus väikehaiglates patsientide vastuvõttude osas on olnud suur ning nende soov on jätkuv. Tuleb tunnustada neid, kes on väikehaiglates vastuvõttude tegemise endale ülesandeks võtnud," hindas Peedu.

"Kindlasti on ka üksikutel erialadel olnud probleemkohti külalisarstide leidmisel ning ennekõike näeme seda kindlasti Hiiumaa haigla puhul, mille osas valitsus peaks võrgustumise otsuse tegema käesoleva kuu jooksul," kinnitas Peedu.

Kliinikumi ülemarst Margus Ulst lisab, et sundida kedagi ei saa. 

"Et teada saada, mis motiveerib eriarsti väikehaiglas vastuvõtul käima, tuleb seda küsida neilt, kes käivad. Enamasti on neil niiöelda "vaba valentsi" ja/või vajadus sissetulekuid suurendada. Vägisi ei saa kedagi sundida, aga vahel saab meelitada koolitustega või vaba ajaga, lisas Ulst.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.