Suured hambakliinikud võtavad lepinguga mõtlemisaega

Hambaarsti juures.
Hambaarsti juures.

Hambaravikeskuste esindajad kinnitavad, et haigekassaga nad täiskasvanute hambaravilepingut enne suve sõlmima ei kiirusta ning oodatakse vähemalt sügiseni, et näha, kuidas uus süsteem käima on saadud.

Unimed Kliinikud OÜ Tallinna kliiniku teenindus- ja haldusjuht Evelin Poom ütles, et Unimed Kliinikud OÜ ei plaani liituda 1. juulist kehtima hakkava täiskasvanute hambaravihüvitise lepinguga, seega nende kliinikutes hüvitist kasutada ei ole võimalik.

"Küll aga ei välista me liitumist hilisemas etapis," lisas Poom. "Me tahame olla kindlad uue korra toimivuses ja teada enne liitumist, mis on keerulised kohad või küsimused, mis vajavad lahendamist või vastamist, enne kui oma patsientidele uue hüvitise korra alusel raviteenust pakume," selgitas ta. Liitumise kohta teeb Unimed otsuse sügisel.

SA Tallinna Hambapolikliinik juhatuse esimees Anne Männik kinnitas samuti, et nemad hetkel haigekassaga täiskasvanute hambaravihüvitise lepingut sõlmimas ei ole.

"Lükkame edasi lepingu sõlmimise Eesti Haigekassaga alates 1. juulist 2017 kehtima hakkava mitterahalise hambaravihüvitise pakkumiseks täiskasvanutele," sõnas Männik.

"Praegu kehtivate haigekassa piirhindadega osadele olulistele teenustele ei ole täiskasvanutele võimalik osutada kvaliteetset hambaraviteenust, sealjuures täita ka hambaravikabineti nõutavaid tavapäraseid hügieenireegleid ja töövahendite desinfitseerimiseks ja steriliseerimiseks esitatud nõudeid," selgitas Männik lepingu mittesõlmimise põhjuseid. Ta lisas, et otsuses toetukse ka Eesti Hambaarstide Liidu varasemale seisukohale.

Täiskasvanute hambaravi pakkumiseks on haigekassale esitatud 28. juuni seisuga üle 100 taotluse ja leping on sõlmitud neist u 50ga. Lepingupartnerite nimekiri täieneb jooksvalt.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.