• 18.07.17, 13:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Päris palju ABsid võetakse ilma retseptita

Värske ELi uuring näitab, et Eestis on retseptiga antibiootikumide (AB) kasutamine madal, aga ilma retseptita piisavalt kõrge, et märkimist leida. Samuti puudub Eestis järelevalvesüsteem AB väljakirjutamise osas.
Päris palju ABsid võetakse ilma retseptita
Uuring, mis avaldati esmaspäeval AB kasutamise ja resistentsuse kohta, näitab, et 7% ELi antibiootikumidest võetakse ilma retseptita.

Seotud lood

Uudised
  • 26.11.15, 13:45
Hiinas massiliselt levima hakanud ravimiresistentsus ähvardab kogu maailma
Mainekas meditsiiniajakirjas The Lancet Infectious Diseases möödunud kolmapäeval avaldatud Hiina teadlaste uuringust ilmneb, et nüüd on resistentsus avastatud juba ka paljude haiguste puhul viimaseks väljapääsuks peetud antibiootikumi, kolistiini puhul, vahendas Eesti Päevaleht.
Uudised
  • 18.01.18, 09:30
Rahvusvaheline võitlus AB-resistentsuse vastu
Hollandis Groningeni ülikooli haiglas otsitakse mooduseid, kuidas võidelda antibiootikumresistentsuse vastu kogu Euroopas.
Uudised
  • 17.11.15, 07:00
Inimesed arvavad, et antibiootikumid tapavad viiruseid
Alanud nädalat tähistatakse Euroopas arvult kaheksanda antibiootikumi teadlikkuse nädalana, mis seekord keskendub antibiootikumide vastutustundlikule kasutamisele.
Uudised
  • 14.02.19, 07:00
TTÜ teadlaste meetodiga saab vee antibiootikumidest puhastada
Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteaduse teadlaste loodud meetodit saab edukalt kasutada puhastamaks reovett neeruravis kasutatava antibiootikumi trimethoprim jääkidest. Seni on olnud ravimijääkidest veepuhastusprotsess ülimalt komplitseeritud ja vähese tulemuslikkusega.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele