Kui paljud sisseastujad loobuvad arstiõppest?

Tartu Ülikool
Tartu Ülikool

Ehkki arstiteaduskonda sissesaamist peetakse imeliseks vedamiseks, on siiski päris palju ristkandideerijaid, kes viimasel hetkel meediku elukutsest loobuvad.

Eriti füsioteraapia erialale on viimastel aastatel üks suuremaid konkursse Tartu Ülikoolis, kuid sellelgi erialal on hetkel loobujaid üle 40.

Loobujaid on lisaks ka arstiteaduse ja hambaarstiteaduse erialal. Arstiteadust õppima võetakse tänavu 176 üliõpilast. Neist maksimumi ehk 100 punktiga said sisse üheksa inimest. Arstiteadus inglise keeles võetakse õppima 24 inimest. Füsioteraapiasse võetakse 45 tudengit ja neist 5 said sisse maksimumtulemusega. Geenitehnoloogiasse võetakse õppima 55 inimest ja neist 10 said maksimumtulemuse. Hambaarste võetakse vastu 32 ja neist kaks said maksimumpunktid ehk 100 punkti.

"Neil kolmel õppekaval on palju ristkandideerimist (kandidaadid saavad Tartu Ülikooli esitada kaks avaldust) ning juhul, kui sama kandidaat osutub mõlemale õppekavale vastuvõetuks, siis tuleb valida õppimiseks üks ning teisel õppekaval õppimisest loobuda. Lisaks on ülikoolisiseselt loobutud ka päris palju geenitehnoloogia ning proviisori, aga ka informaatika ja õigusteaduse õppekaval õppimise kasuks," selgitas ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma.

Ta lisas, et kõigil antud õppekavadel alles vastuvõtt käib, st pakutakse viimaseid vabu õppekohti pingereas järgmistele kandidaatidele. "Arvestades, et neil õppekavadel on palju kandidaate, siis saavad kindlasti kõik õppekohad ka täidetud. Teeme vastuvõtuotsuseid kuni 18. augustini," märkis Kaldma.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.