Keila haigla küsib kohtult luba saneerimiseks

Soodustuskelmuses kahtlustuse saanud ekspoliitikust ettevõtja Anders Tsahknale kuuluv maksuvõlgades PJV Hooldusravi esitas Harju Maakohtule taotluse saneerimiskava koostamiseks, kirjutas Äripäev.

„Jah, Harju Maakohtule on laekunud avaldus SA PJV Hooldusravi saneerimismenetluse algatamiseks,“ kinnitas asjade kulgu esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistuse pressiesindaja Anneli Vilu ja lisas, et tänase seisuga ei ole kohus avaldust menetlema hakanud, kirjutab Keila hoolduskeskus küsib kohtult luba saneerimiseks.

Kui kohus kinnitab taotluse, peab PJV Hooldusravi välja töötama kava, kuidas majanduslikest raskustest välja tulla.

PJV Hooldusravil on üle 710 000 euro suurune maksuvõlg. Selle aasta märtsis teatas ettevõtte omanik Anders Tsahkna, et PJV Hooldusravi ähvardab pankrott. Alles sel nädalal kinnitas aga Tsahkna Äripäevale, et maksuvõlaga läheb kõik nii kuis peab ja et nad püsivad tagasimaksetega graafikus.

PJV Hooldusravi ja Anders Tsahkna ümber on probleeme olnud juba pikalt.

Selle aasta juunis peeti kelmuse kahtlustusega kinni ettevõtjad Anders Tsahkna, Kaupo Kolsar, Jaan Tuha ja Taivo Tähe. Kahtlustuse järgi esitas SA PJV Hooldusravi juhatuse liige Anders Tsahkna sotsiaalministeeriumile taotluse tema ettevõttele kuuluva Keila Haigla hoonete osaliseks rekonstrueerimiseks, teades, et taotluses esitatud andmed ei vasta tegelikkusele ja taotluse koostamise eesmärk oli pettuse teel toetust saada.

Samuti kahtlustatakse Tsahknat rahandusministeeriumile teadvalt ebaõigete andmetega toetuse väljamaksetaotluste esitamises. Kokku maksis rahandusministeerium Anders Tsahkna esitatud väljamaksetaotluse alusel toetust riigiprokuröri sõnul ligi 3,9 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.