Kadi Heinsalu • 17 september 2017 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Puugi võib külge saada ka sügisel

Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar  Foto: Erik Prozes

Ehkki ametlikult loetakse puugihooaja alguseks kevadet ja lõpuks sügist, siis puugioht kestab siiski edasi. Seega tasub ka vaktsineerimist alustada juba sügisel. Kas puuke peab kartma ka sügiskuudel? Kommenteerib terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar.

Puuke peab kartma ka sügiskuudel. Seda kinnitab puukentsefaliidi haigusjuhtude esinemine kuude kaupa ehk sesoonsus: aastail 1999–2002 esinesid viimased haigusjuhud detsembris, aastail 2003–2015 novembris.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee