Ämmaemandad testribade kirjutamise õigust ei saa

Haigekassa toetab ämmaemandate retseptiõiguse laiendamist, kuid ei poolda neile veresuhkru taseme määramise testribade väljakirjutamise õiguse laiendamist.

Eesti Ämmaemandate Ühing tegi ettepaneku laiendada retseptiõigusi järgnevate ravimite osas: infektsioonivastased ja antiseptilised ained suuõõne lokaalseks raviks; vitamiin K;
östradiooli sisaldavad süsteemsed ja lokaalsed preparaadid (va esmane); gestageenide ja östrogeenide fikseeritud kombinatsioonid (va esmane); gestageenide ja östrogeenide muutuvad kombinatsioonid (va esmane); antiandrogeenide ja östrogeenide kombinatsioon; seenevastane aine süsteemseks kasutamiseks (triasooli derivaat); anti-D humaanimmunoglobuliin. Lisaks soovivad nad meditsiiniseadmete –veresuhkru testiribad – väljakirjutamise õigust.

Arvestades ämmaemanda rolli edasist kasvu ja iseseisvamat tööd esmatasandi tervisekeskustes toetab Eesti Haigekassa nimetatud ravimite retseptiõiguse laiendamist. Haigekassa hinnangul lisakulu nimetatud muudatustega ei kaasne, kuna patsiendid ei ole varasemalt olnud ravita, vaid saanud ravimeid arsti poolt välja kirjutatud retseptide alusel, mistõttu loodetavasti võimaldab õiguste laiendamine ämmaemandatele vähendada ravijärjekordi.

Kuna ämmaemandatel puudub õigus diabeeti diagnoosida, siis ei ole ka esmase meditsiiniseadme kaardi veresuhkru testribade soodustingimustel väljastamiseks ämmaemanda poolt võimalik.
Juhul kui esmane kaart on arsti poolt väljastatud siis ei ole arstidel, õdedel ega ka ämmaemandatel vaja seda uuendada, sest kaart uueneb automaatselt limiidiperioodi lõpus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.