Siret Trull • 12. oktoober 2017
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ossinovski: oleme panustanud tervishoidu küllaltki vähe

Jevgeni Ossinovski  Foto: Raul Mee / ÄP

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rääkis eile riigikogus toimunud tervishoiu rahastamise muudatuste esimesel lugemisel, et kuna Eestis on tervishoidu rahaliselt seni võrdlemisi vähe panustatud, on arstiabi kättesaadavus järjepidevalt vähenenud.

Rahvusvahelises võrdluses on Eesti avaliku sektori kulud tervishoiule suhtena sisemajanduse kogutoodangusse võrreldes teistes Euroopa riikidega võrdlemisi väikesed. Eestis oli avaliku sektori tervishoiukulude osakaal SKT-st 2015. aastal 4,9%, seejuures oli OECD keskmine 6,5% ja Euroopa Liidu keskmine 7,8%.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee