Amet hakkas meedikutele uut immuniseerimiskava tutvustama

Uuest aastast lisandub riiklikku immuniseerimiskavasse uus vaktsiin ja lõpetatakse vastsündinute vaktsineerimine B-viirushepatiidi vastu.

Seoses sellega toimuvad novembris neli regionaalset seminari tervishoiutöötajatele, kus kavandatud muudatusi lähemalt tutvustatakse.

Uueks lisanduvaks vaktsiiniks vaktsineerimiskalendris  on inimese papilloomiviiruse vastane ehk HPV-vaktsiin. Papilloomiviirused on väga laialt levinud ning kergesti nakkavad, kanduvad inimeselt inimesele peamiselt sugulisel teel.

Teatud HPV tüübid võivad põhjustada eri paikmete vähkkasvajaid, millest kõige sagedasem on emakakaelavähk. Uuest aastast hakatakse vaktsineerima HPV vastu 12.-14. aastaseid tütarlapsi.

Vastsündinute vaktsineerimine B-viirushepatiidi vastu sünnitusmajades lõpetatakse, tänu haiguskoormuse vähenemisele. B-hepatiidivastase vaktsineerimisega alustatakse uuest aastast laste 3. elukuust.

Sünnijärgselt vaktsineeritakse edaspidi ainult neid lapsi, kelle puhul on teada või suurem risk, et nende ema võib olla B-viirushepatiiti nakatunud või haigestunud.

Tallinnas (juba toimunud), Tartus, Pärnus ja Jõhvis toimuvate seminaride kavad leiad terviseameti lehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.