• 04.11.17, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Munasarjavähk on hiiliv ja armutu

Vastab Põhja-Eesti Regionaalhaigla kirurgiakliiniku naistehaiguste keskuse onkoloog-ülemarst ja keskuse juhataja Kersti Kukk.
Munsarjavähi juhtudest leitakse rutiinses naistearsti kontrollis siiksi vähesed, enamik haigeid jõuab ravile juba kaugele arenenud haigusega.
  • Munsarjavähi juhtudest leitakse rutiinses naistearsti kontrollis siiksi vähesed, enamik haigeid jõuab ravile juba kaugele arenenud haigusega.
  • Foto: Veiko Tõkman
Kuidas munasarjavähk kõige sagemini diagnoositakse – kas pigem naistearsti rutiinse kontrolli käigus või ikkagi on rohkem neid juhtumeid, kus naine tuleb konkreetselt vähile viitavate kaebustega? Sõeluuringut selle vähivormi puhul vist ei ole paistmas?

Seotud lood

Uudised
  • 23.10.17, 08:00
Kombineeritud ravi võib anda uue ravivõimaluse
Teadlased on üritanud mõista, miks esineb kuni 85 protsendil naistest rekurrentne kõrgelt diferentseerunud seroosne munasarjavähk (kõige levinum munasarjavähi alamtüüp) pärast standardset keemiaravi karboplatiiniga.
Uudised
  • 22.01.16, 15:00
Kirurgilise onkoloogia maht väheneb
Väga tähtis on onkoloogilise kirurgia puhul spetsialiseerumine – patsient peab saama suurimate kogemustega kirurgi juurde.
Uudised
  • 08.05.14, 11:08
Vähiliit tähistab esimest korda munasarjavähist teadlikkuse tõstmise päeva
Munasarjavähki diagnoositakse igal aastal peaaegu veerandil miljonil naisel üle maailma ning see põhjustab 140 000 surmajuhtu aastas. Munasarjavähk on suurimat suremust põhjustav günekoloogiline vähk.
Uudised
  • 04.09.14, 12:35
Onkoloogid: noorte vähk vajab Eestis suuremat tähelepanu
Rahvusvahelise uuringu EUROCARE andmed näitavad, et Eesti noorte vähihaigete viie aasta elulemus on Euroopas halvim – onkoloogide kinnitusel vajab noorte vähk suuremat tähelepanu, kirjutas tarbija24.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele