Eestis leidub ohtralt loata täitesüstide tegijaid

Arst hoidmas botuliintoksiini süstalt ja viaali.
Arst hoidmas botuliintoksiini süstalt ja viaali.

"Pealtnägija" kajastas kolmapäeval ilusüstide tegijaid, kel puudub selleks ette nähtud haridus või terviseameti luba.

Saates kirjeldati paari ekstreemsemat juhtumit, aga lisaks neile leidub Eestis veel mitmeid sarnaseid teenusepakkujaid, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ilu- ja täitesüstide tegija peab olema registreeritud tervishoiutöötajate riiklikus registris ning teenust pakkuval ettevõttel peab olema terviseameti väljastatud tervishoiuteenuste osutamise tegevusluba anda eriarstiabi. Õde võib protseduure teha ainult tegevusloaga arsti otsuse alusel.

"Pealtnägija" tuvastas kokku paarkümmend ilusüstijat või firmat, keda terviseametis tervishoiuteenuse osutajana kirjas ei ole.

Üks sellistest ettevõtetest on A-Medicum International Cosmetic Center. Seal töötav Anþela Chesnikova on enda väitel õde. "Pealtnägija" tegi salongi kontrollkõne, kus küsis, kes neil täitesüste teeb. Vastuseks saadi, et Chesnikova ning seejuures nimetati teda arstiks. Tervishoiutöötajate registrist Chesnikovat ei leia.

Pikemalt ERRi veebis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.