Iluprotseduuride tegijatele tuleks kehtestada kutsestandardid

Õigus teha nn ilusüste on vaid vastava haridusega meditsiinitöötajal.
Õigus teha nn ilusüste on vaid vastava haridusega meditsiinitöötajal.

Põhja-Eesti Reginaalhaigla arstid on saatnud pöördumise sotsiaalministeeriumi, kus teevad ettepaneku kaasata esteetiliste mittekirurgiliste protseduuride korra muutmise protsessi ka teiste erialade esindajaid kui vaid dermatoloogid ja plastilised kirurgid ning kehtestada selliste teenuste osutajatele kutsestandardid.

Pöördumises seisab, et kuna dermatoloogide ja plastikakirurgide esindajatega on sotsiaalministeeriumis käimas arutelu esteetiliste mittekirurgiliste protseduuride osutajatele täiendavate piirangute kohaldamisest, siis sooviksid selles arutelus osaleda ka enamate erialade esindajaid, kuna esteetilised mittekirurgilised protseduurid kuuluvad interdistsiplinaarse tervishoiuteenuste hulka.

"Nõustume täiel määral praeguse korraldusega, mille järgi esteetilisi mittekirurgilisi protseduure võivad teha vaid tervishoiuteenuse osutajad. Samas leiame, et teenuse osutajate piiramine vaid kindlate meditsiiniliste erialade kätte ei ole õigustatud.

Leiame, et esteetiliste teenuste suur nõudlus ja uued piirangud võivad vähendada teenuse kvaliteetset pakkumist. See loob soodsa pinnase illegaalseks tegevuseks, mis on suureks ohuks patsientide turvalisusele.

Meie, esteetiliste mittekirurgiliste teenuste osutajatena seisame kvaliteetse ja ohutu teenuse eest. Esteetiliste mittekirurgiliste protseduuride osutajate kvalifikatsiooni tõstmiseks esitame ettepaneku töötada välja ja kehtestada kutsestandard ja hakata kasutama sertifitseerimiseksamit nendele tevishoiuteenuse osutajatele, kes soovivad osutada esteetilist mittekirurgilist teenust."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.