• 25.03.12, 11:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ilusalongid raviteenuste kapsamaal

Eestis tegutseb hulk iluteenuseid pakkuvaid salonge, kes teevad tervisele ohtlikuks osutuda võivaid meditsiinilisi protseduure, kirjutas venekeelne ajaleht Delovoje Vedomosti.
Meditsiinilise kosmetoloogia keskuse KosMed juhataja Viktor Sosulin märkis, et Eestisse on nagu seeni pärast vihma tekkinud ilusalonge, kes on soetanud kallid seadmed, saatnud töötajad kiirkursustele ja tegelevad nüüd meditsiiniteenustega, ilma et neil töötaks mõni arst või muu meditsiinitöötaja. Sotsiaalministeeriumi spetsialistide hinnangul on selline tegevus ebaseaduslik.

Seotud lood

Uudised
  • 26.05.12, 12:44
Terviseamet: iluteenuste valdkond on korrast ära
Terviseameti poolt mullu läbiviidud ilu- ja isikuteenuste terviseohutuse hindamise sihtuuringu tulemused näitasid, et  valdkond vajab põhjalikku ülevaatamist ning õiguslikku reguleerimist ja täiendamist.
Uudised
  • 07.06.17, 13:30
Nahaarstid: täitesüste on pädev tegema ainult arst
Invasiivsed esteetilise dermatoloogia protseduurid vajavad Eestis täpsemat juriidilist reguleerimist, leiavad Eesti nahaarstid.
Uudised
  • 05.01.18, 11:15
Iluprotseduuride tegijatele tuleks kehtestada kutsestandardid
Põhja-Eesti Reginaalhaigla arstid on saatnud pöördumise sotsiaalministeeriumi, kus teevad ettepaneku kaasata esteetiliste mittekirurgiliste protseduuride korra muutmise protsessi ka teiste erialade esindajaid kui vaid dermatoloogid ja plastilised kirurgid ning kehtestada selliste teenuste osutajatele kutsestandardid.
Uudised
  • 09.11.17, 11:30
Eestis leidub ohtralt loata täitesüstide tegijaid
"Pealtnägija" kajastas kolmapäeval ilusüstide tegijaid, kel puudub selleks ette nähtud haridus või terviseameti luba.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.08.25, 11:23
Proviisor selgitab: kui higistame sõltumata ilmast?
Palavalt kuum suvine päev, higimull otsa ees ja särk läbimärg – see ei ole ainult normaalne, vaid lausa hädavajalik. Siiski ei seosta kõik higistamist ainult palava suvepäevaga. Higistamine võib tähendada rahvarohkeid üritusi, tähtsaid esinemisi või olulisi koosolekuid, aga ka vahelduvate kuuma- ja külmahoogudega üleminekuiga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele