PERH ja Pärnu haigla alustavad uut koostööd

Pärnu Haigla.
Pärnu Haigla.

Pärnu Haigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla sõlmivad koostöö kokkuleppe hematoloogilise eriarstiabi arendamiseks Pärnumaal.

Pärnu Haigla sõlmib hematoloogia-alase koostöölepingu Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga 10. novembril algusega kell 11.30 Pärnu Haigla konverentsisaalis. Lepingu allkirjastavad  Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule ja  Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu

„Tõhusast koostööst Regionaalhaigla spetsialistidega võidavad kindlasti kõik Pärnumaa patsiendid, “ ütles Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule. 

„Eesti haiglamaastikul on esmatähtis sisuline ja probleemidele lahendusi otsiv koostöö,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja lisas: „Pärnu Haigla on meie jaoks oluline partner ja mul on hea meel, et teeme süsteemset koostööd hematoloogia vallas.“ 

Kokkulepe hõlmab haiglate koostööd hematoloogilisi haiguseid põdevate patsientide ravikorralduse osas ning meditsiinispetsialistide täiendõppe alal. Allkirjastamise järgselt teevad Pärnu Haigla arstidele erialased ettekanded kaks juhtivat hematoloogi dr Iige Viigimaa ning dr Diana Loigom

Pärnu Haigla ravijuhi dr Veiko Vahule arvetes on koostöö raames kahe  haigla arstidel võimalik vajadusel omavahel operatiivselt keerulisi ravijuhtusid kolleegidega konsulteerida ning ladusamalt suunata Pärnumaa haigeid hematoloogilisse konsiiliumisse Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Samuti võimaldab koostöö suurendada hematoloogia eriala ambulatoorset kättesaadavust Pärnu Haiglas, korraldada paindlikumalt haigete ravi erinevates ravietappides. Haiglas saab peagi hakata haigetele tegema mõnesid spetsiifilisi raviskeeme, mis on siiani kättesaadavad vaid regionaalhaiglates. 

Suurem eesmärk on, et koostöö tulemusena areneks võrgustumine tervishoius, ja et patsiendid saaksid kvaliteetset abi võimalikult elukoha lähedal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.