21 november 2017 10:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kaugjälgimise kasu tervisele kogub tuure

Soomes laieneb epilepsia- ja vähihaigete kodune jälgimine nutiseadmete abil, kirjutab Soome arstide leht Mediuutiset.

Haigete jälgimine start up nutiseadmete abil  on pakkunud esimese positiivseid tulemusi Soome suuremas haiglaravipiirkonnas Husis. Hus asutas start upiga koos rinnavähihaigete jälgimiseks seadme Noona. BrainCare elektrooniline epilepsiahaige päevik loodi koos Taysiga. Viimane tähendab süstemaatilist töövahendit rasket epilepsiat põdevate inimeste kodus. Taoline lahendus on ajalehe kinnitusel maailmas ainulaadne. Esmalt tehti aasta tagasi Taysis täiskasvanud haigetega pilootprojekt ja seejärel on jälgimisseade tavakasutusse võetud. Samas teaduslikke uuringuid tulemuste kohta pole veel tehtud. Arst näeb samas varasemast lihtsamalt, kuidas ravi on kooskõlas epilepsiahoogude esinemisega, selgitas Taysi professor, neuroloogia ülemarst Jukka Peltola.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee