Võltsravimid tapavad aastas miljon inimest

Raul Mill, Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA juht
Raul Mill, Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA juht

Võltsravimid on tõsiseks ohuks inimeste elule ja tervisele: WHO andmetel sureb igal aastal ligi miljon inimest võltsravimite kasutamise tõttu, kirjutab Ravimite ehtsuse kontrolli SA juht Raul Mill.

EL Turvaliste Online Apteekide Ühenduse (ASOP EU) hinnangul riskib 130 miljonit inimest Euroopas oma tervisega, tellides ravimeid 30 000st erinevast illegaalsest online-apteegist.

Maailma Tolliorganisatsiooni (WCO) 2014 aruande kohaselt konfiskeeriti 2014 aastal üle 86 miljoni võltsravimi.

Eurodirektiivi kohaselt peab rakenduma 9. veebruaril 2019 üle-euroopaline ravimite ehtsuse kontrolli süsteem. Süsteem võimaldab tänu unikaalsetele turvamärgistele, millega tootjad varustavad ravimipakendid – serialiseeritud ravimid – kontrollida retseptiravimite ehtsust.

Konverentsil tutvustati osapooltele ravimite ehtsuse kontrolli süsteemi ülesehitust, loomise ajakava ja osapoolte rolle selle rakendamisel. Süsteemi tehniline liidestamine ja piloteerimine on kavandatud järgmise aasta esimesse poolde.

Medicines for Europe juhi Adrian van den Hoven hinnangul hakatakse uue süsteemi põhiselt serialiseerima aastas ligi 14 miljardit retseptiravimit, et kaitsta patsientide elu ja tervist.  Uue süsteemi loomine ja haldamine rahastatakse ravimtootjate poolt.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.