Violetta Riidas • 18 detsember 2017 09:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Seadus sunnib valima säästuarsti

Hambaarsti juures.  Foto: Caro /Scanpix

Meditsiiniuudiste küsimusele, mida muudab haigekassa otsus suunata järgmisel aastal täiskasvanute hambaravisse 2,4 miljonit lisaeurot, vastas Eesti Hambaarstide Liidu juht Marek Vink.

Marek Vink: "Hambaarstide mure ei ole selles, kui suur on hüvitise määr. Põhilised probleemid on, et seadusega on surutud patsient loobuma oma õigusest valida endale ise arst; et patsient peab edaspidi toetuse saamiseks minema vaid odavale ja minimaalsele teenusele orienteeritud arsti juurde; et selliseid motiive luues loob riik eraldi odavama hambaraviteenuse, kus tuleb riikliku dotatsiooni saamiseks säästa teadmiste, tehnika, hügieeni ja ravikvaliteedi arvelt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee