Violetta Riidas • 21 detsember 2017 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kõrgendatud hambaravihüvitise ringi lisatakse kaks diagnoosi

Foto: Raigo Pajula

Haigekassa nõukogu leppis kokku, et tervishoiuteenuste loetelus määratakse kaks esimest diagnoosi, mis võivad suurendada hambaraviteenuse vajadust – need on I tüüpi diabeet ja Sjögreni sündroom, mis hambatervist oluliselt mõjutab.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kinnitusel on riigikogu võtnud vastu sotsiaalkomisjoni poolt algatatud seadusemuudatuse, millega lisatakse teatud põhihaiguse diagnoosid suurendatud hambaravitoetuse nimekirja, kuna need võivad soodustada hambatervise halvenemist ja sellest tulenevalt ka siis suuremat ravivajadust.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee