Plaanilisi lõikuseid lükkub uude aastasse senisest vähem

Suur osa tervishoiu lisarahastusest läheb 2018. aastal puusa- ja põlveproteesi lõikuste jaoks.
Suur osa tervishoiu lisarahastusest läheb 2018. aastal puusa- ja põlveproteesi...

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto ütles, et tänavu lükatakse haiglas uude aastasse edasi kümmekond operatsiooni, varem on see küündinud isegi saja lõikuseni.

Samas neid valdkondi, kus operatsioon saab edasi lükata, haiglas palju ei olegi, kirjutab ERR.

"Need on ortopeedilised liigese proteesimise lõikused, silma katarakti lõikused, mõned nina, kurgu, kõrva eriala lõikused ja üldkirurgilised lõikused. Palju rohkem neid teenuseid ei olegi, mida kannataks edasi lükata," ütles Mart Einasto lisades, et ka eelpool mainitud lõikusi ei saa edasi lükata.

Põhja Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ütles, et kui neil on näha, et raha ei piisa, siis uusi operatsioone lihtsalt kokku ei lepitagi. Näiteks ortopeedia valdkonnas pole haigla uusi patsiente vastu võtnud juba alates oktoobrikuust. Töö tehakse haiglas ikkagi ära ja see läheb kirja ületööna, mille haigekassa ka hüvitab kindla koefitsiendi alusel.

"Selle aasta teisel poolaastal on meil ületööd 4,5 miljoni euro ulatuses," ütles ta.

Valitsus on uueks aastaks haigekassale lisaraha lubanud, sellest suur osa läheb puusa- ja põlveproteesi lõikuste jaoks ning loota on järjekordade vähenemist.

Pikemalt loe ERRi lehelt.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.