"Arstid tagasi tervishoidu" tuleb taas

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond alustab täienduskoolitust arstidele, kel on Terviseameti tervishoiutöötajate registrisse üldarstina kandmiseks vajalik sooritada teooria- ja praktikaeksam.

Täienduskoolitus on mõeldud arstidele, kes ei ole erinevatel põhjustel tervishoiutöötajate registrisse kantud. Sotsiaalministeeriumi rahastatav projekt võimaldab läbi viia vajaliku praktika koos juhendamisega ning teoreetilise täienduskursuse eksamiteks valmistumisel. Arstidel on võimalik end registrisse kanda pärast praktika ning arsti teooria- ja praktikaeksami sooritamist.

Projekt tagab staþöörile töötasu praktika perioodiks, juhendamine baasasutuses ning teoreetilise koolituse. Kursuste planeeritud algus on 26. veebruar 2018.

Projekti ülesehitus on analoogne 2010-2013 toimunud Läänemeremaade projekti IMPRIM tegevustega, kus aidati praktika sooritamisel ning eksamiks valmistumisel 27 arsti. Seejärel on aastail 2013-2014 sotsiaalministeerium rahastanud 31 arsti samalaadset praktikat ning teoreetilist koolitust.

Kokkuvõtvalt on tervishoiutöötajate registrisse lisandunud 55 arsti (eelduseks on olnud eksami positiivne sooritamine). Käesoleva aasta septembriks on nimetatud arstidest asunud residentuuri 36 arsti, lisaks on teadaolevalt mitu arsti asunud üldarstina tööle kas hooldusravi pakkuvas tervishoiuasutuses või perearstipraksises.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.