Haigekassa nõukogu muutmise eelnõu on jõudmas valitsusse

Haigekassa nõukogu koosolek mullu jaanuaris
Haigekassa nõukogu koosolek mullu jaanuaris

Haigekassa nõukogu koosseisu muudatusi puudutava seaduse eelnõu jõuab valitsusse tõenäoliselt lähima kuu jooksul, öeldi sotsiaalministeeriumist.

Lisaks nõukogu koosseisu vähendamisele on kavas moodustada nõukogu ja juhatuse juurde nõuandvad komisjonid. Nädala pärast toimuval haigekassa nõukogu istungil on kavas arutada haigekassa ja riikliku ravikindlustuse strateegilist arengut puudutavate küsimustega tegeleva alalise komisjoni moodustamist nõukogu juurde.

Alates jaanuarist viidi haigekassasse üle soodusravimitega tegelenud komisjoni tegevus ning planeeritud on ka tervishoiuteenuste loeteluga tegeleva komisjoni moodustamine juhatuse juurde.

Haigekassa nõukogus on praegu 15 liiget, kuid tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on nõukogu strateegiliste otsuste tegemiseks ja arutelude pidamiseks liiga suur. Tulevikus võiks haigekassa nõukogu olla seitsmeliikmeline, ning seda nõustaksid sisulistes küsimustes alalised komisjonid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.