Margus Lember: välisarstide vastu olla ei saa

Dekaan Margus Lember
Dekaan Margus Lember

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaani professor Margus Lemberi sõnul on hea, et riik välisarstide Eestisse tööle asumise valdkonda korrastada püüab.

"Välismaalt siia tööle tulevate arstide vastu ei tohiks kellelgi midagi olla – meil on arstide puudus," ütleb prof Margus Lember. Siin on tema sõnul oluline olla kindel, et saabuvatel arstidel on hea kvalifikatsioon.

"Kõigi saabuvate arstide puhul on lisaks formaalsete nõuete täitmisele vajalik läbida praktika, mida hinnatakse, ning eksam," räägib Lember.

Praktika korraldamine residentuuri baasasutustes ning eksami läbiviimine on Tartu Ülikooli ülesandeks.

Varasemalt suunati terviseameti poolt Tartu Ülikooli hindamisele vaid osa saabujatest ja TÜ-l puudus kogu situatsioonist ülevaade. Uue korra järgi hinnatakse kõiki.  "Loomulikult suureneb sellega ülikooli töö, ent loeme seda oma kohuseks ning saame hakkama," ütleb dekaan. "Eksamikomisjonid saavad olema needsamad, mis praegu residentuurieksameid vastu võtavad, kus vähemalt pooled liikmetest on erialaseltside esindajad väljaspoolt ülikooli," lisab ta.

Lemberi sõnul on väga tähtis, et samu standardeid rakendataks nii Eesti oma arstide kui ka väljast saabujate suhtes. Olulisel kohal on ka praktika, mis toimub raviasutustes, kus saabuvad arstid peavad demonstreerima oma pädevust praktilise arstitöö kõigis aspektides. "Seesama praktika aitab teiselt poolt ka sisse elada tööks Eesti tervishoiusüsteemis ja komberuumis," ütleb professor Lember.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.