Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Gardasil 9 tarnehäired riiklikku vaktsineerimist ei sega
Ravimiameti andmetel on HPV vastane vaktsiin Gardasil 9 alates mullu novembrist tarneraskustes ja müügiloahoidja hinnangul ei ole tarneraskuse lõppu näha.
Eestis hakatakse vaktsineerima 12aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-14aastaseid tütarlapsi.
Foto: Postimees/Scanpix
Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber ütles, et küsimuse all on tarneraskused jaeturul pakutava vaktsiini osas, mitte riigihankega hangitud vaktsiinikoguste osas.
Haigekassa esmatasandi talituse peaspetsialist Made Bambus rõhutab sõeluuringutest kõneldes, et ravikindlustuse pakutud võimalus tuleks kindlasti oma tervise huvides ära kasutada.
Eestis on vähkitekitavate HPV tüüpide levimus Euroopas üks suuremaid, samuti on suremus üks Euroopa suurimaid. Eesti andmete järgi haigestub meil igal aastal emakakaelavähki ligikaudu 170-180 ning haigusesse sureb umbes 70 naist.