Unearstid ootavad kellakeeramisest loobumist juba märtsis

Eesti Unemeditsiini Selts toetab Euroopa Parlamendile esitatud ettepanekut kellakeeramine lõpetada ning jääda pidama võimalikult vööndiaja lähedasel ajal ehk siis talveajal.

Eesti Unemeditsiini Seltsi president unearst Heisl Vaher ütles hommikul Terevisioonis, et nad loodavad isegi, et kellakeeramisest loobutakse juba nüüd märtsis.

Seltsi pressiteade kinnitab, et Euroopa Parlamendi pädevuses on lõpetada suve- ja talveaja kasutamine. "Kui see ettepanek leiaks europarlamendi toetuse lähikuudel, võiks juba sel aastal loobuda suveajale üleminekust," lisas Vaher.

“Tsirkadiaanrütm ehk siis öö ja päeva vaheldumise rütm on evolutsiooniliselt välja kujunenud protsess, mis on vajalik puhkamiseks ja taastumiseks,” ütles Vaher. Ta lisas, et selle nähtuse avastamist on pärjatud 2017. aasta Nobeli meditsiinipreemiaga.

Eesti Unemeditsiini Selts saatis palve toetada väljapakutud seadusemuudatust Eesti saadikutele Euroopa Parlamendis, kellest kaks, Tunne-Väldo Kelam ja Indrek Tarand on selle ettepaneku toetajad praegugi. Lisaks on Eesti Unemeditsiini Selts pöördunud oma sõsarorganisatsioonide poole Euroopas palvega, et ka nemad eurosaadikutele südamele paneksid, et tegemist on olulise elukorralduse muudatusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.