Saarde vald kaalub tervisekeskuste II voorus osalemist

Tervisekeskuste eurotoetuste esimeses voorus taotlemisest loobunud Saarde vallavalitsus kaalub II voorus osalemist, kuid palub otsustamiseks sotsiaalministeeriumist nõu.

Pärnumaa Saarde vallavanem Indrek Talts pöördus sotsiaalministeeriumi, et arutada esmatasandi tervisekeskuse rajamise võimalikkust Kilingi-Nõmmele. 

Saarde vallavalitsus oli üks kolmest eurotoetuse taotlejast, kes lõpuks taotlemisest siiski loobusid. Teised kaks loobujat olid Tallinna Lastehaigla ja Hiiumaa Haigla (Kärdla tervisekeskus).

Nüüd pöördus aga Saarde vallavanem siiski ministeeriumi poole kirjaga, kus ütleb, et Kilingi-Nõmme esmatasandi tervisekeskuse võimalik rajamine on kinnitatud investeeringute kavas, kuid nad on projekti koostamise ja esitamise osas kahtleval seisukohal, et kas taotlus esitada või mitte. "Põhjuseid on mitmeid, kuid millest peamine on elanike vähene arv vallas. Samuti oli eelmine aasta ühinenud Saarde vallas rekordiliselt madal sündivus (24 last), mis paneb muretsema seoses projekti elluviimisega kaasnevate 20 aastaks võetavate kohustustega (ämmaemad, jt, kelle töökoormus aasta peale on pea olematu). Samuti teeb meile muret perearstide nimistu suurus, kuna valla rahva arv on jätkuvalt kahanev ligikaudu 100 inimest aastas. Täna on rahvastikuregistrisse kantud isikute arv 4722. Samas on tervisekeskus meil väga halvas seisukorras ja vajaksid hädasti kaasajastamist," seisab pöördumises.

Eelnevast johtuvalt palub Talts ministeeriumist täiendavat konsultatsiooni ja arutelu, mis hõlmaks ka projekti elluviimise järgsete teenuste (ämmaemand, füsioterapeut, jt) rahastuskohustuste selgitamist.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.