TempID alustas koostööd Synlabiga

Synlab Tallinna labor
Synlab Tallinna labor

Viimase Ajujahi võitnud TempID meeskond katsetab oma temperatuuriandureid logistikasektoris.

Algselt inimeste kehatemperatuuri jälgimiseks arendatud plaastri moodi padjake õigustab selle loojate sõnul end ka logistikas, kirjutas Äripäev.

Tegu on kolmesentimeetrise läbimõõduga veekindla ja vastupidava padjakesega, mis kestab viis aastat ja on korduvkasutatav.

Logistikas saab andurit panna näiteks temperatuuritundliku kaubasaadetise konteinerisse ning jälgida, millisel ajahetkel kaupa millise temperatuuri juures hoiti. Kui kaup on riknenud, on saadetise omanikul võimalik vedajale tõestada, et kaupa hoiti valedes tingimustes.

Nii katsetab TempID andureid koostöös meditsiinilaboriga Synlab, et viimane saaks proovide transportimisel olla ilma konteinerit avamata kindel selle sisetemperatuuri sobivuses. Andur mõõdab temperatuuri vahemikus -40 kuni +85 kraadi ja teeb seda 0,1kraadise täpsusega.

TempID loojad võitsid mullu "Ajujahi" 10. hooaja. 30 000 euro suuruse preemia pälvis nahale kleebitav "kraadiklaas", mis saadab kraadimise andmed nutitelefoni.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.