23 veebruar 2018 09:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eesti 100: kuidas meie tervishoid jalgadele tõusis

Rahvatervise edendamist tuli iseseisvunud Eestil alustada paljuski tühjalt kohalt. Raskustega võideldes said noore riigi arstid ja õed jagu nakkushaigustest, taltsutasid tuberkuloosi ning parandasid imikute ja emade eest hoolitsemist.

Tervishoiuorganisatsiooni korrastamine Eesti Vabariigis algas 1918. aasta lõpul tervishoiu peavalitsuse loomisega siseministeeriumi juurde. Peavalitsust hakkas juhatama Konstantin Konik, keda võib pidada ka Eesti tervishoiu süsteemi loojaks. Peale Vabadussõja lõppu määrati kindlaks tervishoiu peavalitsuse, arstide ja ülikooli koostöö põhimõtted, millele rajati noore vabariigi oma tervishoiuorganisatsioon. Tegelik töö kohtadel pidi jääma linna- ja maavalitsuste tervishoiuosakondadele linna ja maa-arstide juhtimisel. 

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee