Lähtetoetus takerdub ajanappuse taha

Arstide nappust kogevatel väikehaiglatel ei ole suurt abi ka riigi pakutavast noore arsti lähtetoetusest, sest selle saamiseks on äsja ülikooli lõpetanul dokumente õigeks ajaks korda saada väga raske, kui mitte võimatu.

"Mina pole seda lähtetoetust kasutada saanud," nentis mullu augustis Tartu ülikooli lõpetanud ja septembris Kuressaare haigla erakorralise meditsiini osakonna juhatajana tööle asunud Mihkel Laidna Saarte Häälele.

Tema sõnul tuleb taotlus esitada hiljemalt 1. oktoobriks. "See, et residentuuri lõpetanu oma dokumendid terviseametis tehtud ja koodid kätte saaks, võtab aega mitu nädalat ja kui need käes, on september ammu möödas."

Sel teisipäeval toimunud kohtumisel õiguskantsler Ülle Madisega tõdes Kuressaare haigla juhatuse liige Märt Kõlli, et haigla suuremaid probleeme on seotud arstidega: olemasolevate arstide keskmine iga on üsna kõrge, teatud erialade spetsialistidest on suur puudus, noored arstid Saaremaale aga ei kipu.

Õiguskantsleri sõnul on tal on hea meel, et see toetuse saamist takistav probleem tema külaskäigul Kuressaare haiglasse ilmsiks tuli. "Kahju on kuulda, et selle toetuse saamine, mis võiks aidata ka Saaremaal noori vajalikke eriarste saada, jääb lihtsalt bürokraatia taha," lausus Madise. "See on üks probleem, millega saame otsekohe tegelema hakata – uurida, miks praegune korraldus nii ebamõistlik on ja kuidas seda muuta saaks."

Loe pikemalt Saarte Häälest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.