Haigekassa võtab ette kogu õendusabi

Seni, kuni oodatakse politsei uurimise tulemusi, on haigekassa algatanud ka omapoolse täiendava järelevalve Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

"Valmistame hetkel ette ka kontrolle kogu statsionaarse õendusabi erialal ehk kõikide partnerite juures, kes selle eriala teenust osutavad," sõnas haigekassa esindaja Liis Hinsberg. Kontrolliga on plaanis alustada hiljemalt II poolaastal.

Haigekassa vaatab kontrollides osutatud teenuste õigsust ja põhjendatust ehk kas ravikindlustushüvitis on välja makstud õiguspäraselt. Kui teenuse osutaja on esitanud haigekassale raviarveid teenuste kohta, mida pole osutatud, mille osutamiseks puudus meditsiiniline näidustus või mille kohta sissekanded ravidokumentides puuduvad, on haigekassal õigus nõuda väljamakstud hüvitis teenuse osutajalt tagasi.

Juhul, kui kontrollide käigus tuvastatakse asjaolusid, mis viitavad kuriteole, teavitatakse sellest politseid.

Täna on politseil veel Lääne-Tallinna Keskhaigla juhtumi uurimine pooleli. "Kui haigla juhid saavad politseilt täpsemat infot, siis on neil võimalik teha ka järeldused ning plaan selliste rikkumiste ennetamiseks. Kui haiglal on järeldused tehtud ning piisav informatsioon olemas, saame ka meie koostöös haiglaga seda lähemalt analüüsida," lisas Hinsberg.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.