Haigekassa võib LTKH-lt nõuda kahjude korvamist

Seoses täna ilmsiks tulnud korruptsioonikahtlustusega Lääne-Tallinna Keskhaigla õenduskliinikus on haigekassa algatanud täiendava lepingujärelevalve ning ootab haiglajuhtidelt selgitusi.

Haigekassa juhatus on võtnud ühendust Lääne Tallinna Keskhaigla juhtidega. Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane: „Ootame keskhaigla juhtkonnalt selgitusi ja selget tegevuskava, kuidas haigla välistab selliste olukordade tekkimise tulevikus. Korruptsiooni suhtes peab olema nulltolerants.“

Vajadusel tehakse igakülgset koostööd politseiga ning oodatakse, et uurimine selgitaks välja kuriteo ulatuse, lisati haigekassast.

Omalt poolt algatab haigekassa juba täna täiendavad lepingujärelevalve tegevused. Eelkõige soovitakse tuvastada, et ükski patsient ei ole olnud halvemas seisus või jäänud ilma vajaliku ravita. Kui selgub, et raviasutuse juhtide tegevusest tulenevalt on ravi vajavad inimesed olnud ebaõiglaselt koheldud ning ravikindlustuse raha mittesihipäraselt kasutatud, siis tuleb haiglal kahjud täielikult korvata.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.