Nurmed rajavad Pelgulinna tervisemaja

Dag Nurm ja Maarika Nurm, taastusravikeskuse omanikud ja juhid.
Dag Nurm ja Maarika Nurm, taastusravikeskuse omanikud ja juhid.

Põhja-Eesti Taastusravikeskus sõlmis täna, 15. märtsil lepingu Pelgulinna haigla hoone ostuks, kuhu kavandab rajada nüüdisaegse tervisemaja.

Viimased kolm aastat samas hoones tegutsenud taastusravihaigla ostis hoone Lääne-Tallinna Keskhaiglalt enampakkumise korras. Haiglahoone maksumus oli 2,9 miljonit eurot.  

"Kavandame hoonesse nüüdisaegse tervisemaja rajamist, kus on ühendatud taastusravi, perearsti, koduõenduse ning eakatele mõeldud korterid," ütles haigla juhataja Dag Nurm.

Ühine tervisemaja loob sünergiat ning annab patsientidele laiemad võimalused erinevate tervishoiuteenuste saamiseks ühest keskusest, võimaldades muu hulgas kasutada  füsio- ja tegevusterapeutide, psühholoogide ning õendusabiteenuseid.

Haigla juurde on kavas rajada uut tüüpi teenusena eakatele mõeldud korterid, kus on võimalik tagada eakate iseseisev hakkama saamine ning kindlustada 24-tunnine ligipääs kõrvalabile.     

Nurme sõnul on lähiaastatel kavas hoone põhjalikult renoveerida ning rajada juurdeehitus. Tervisemaja renoveerimise ja ümberehituse projekteerimine algab lähikuudel, maja valmib kahe aasta pärast.  

Põhja-Eesti Taastusravikeskus on taastusravihaigla ning neuroloogiilise taastusravi suuna rajaja Eestis. Igal aastal saab haiglas abi 2500 peamiselt insuldihaiget ja neuroloogiliste probleemidega patsienti ning trauma- ja amputatsioonijärgset taastusravi vajavat patsienti. Samuti osutab haigla tööalase rehabilitatsiooni teenust osalise töövõimega inimestele nende tööturule aitamiseks ja töölt väljalangemise vältimiseks.

Taastusravikeskuses töötab 85 inimest, neist enamik on taastusravivaldkonna tippspetsialistid -  arstid, füsioterapeudid, tegevusterapeudid, logopeedid, psühholoogid.

Lisaks taastusravihaiglale tegutsevad Pelgulinna tervisemajas täna Sõle ja Kristiine perearstikeskus, Tallinna kiirabi, Rehabilitatsioonivahendite abikeskus ning Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.