Merck kinkis HNRK-le nutika abivahendi

Priit Eelmäe kingitust üle võtmas.
Priit Eelmäe kingitust üle võtmas.

Sel nädalal andis teadus- ja tehnoloogiaettevõte Merck Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele (HNRK) üle kingituse – seadme, mis võimaldab silmadega arvutit juhtida.

Merck kinkis Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele Tobii PCEye Mini seadme, mille kiire ja täpne silmajälgija suudab asendada arvutihiirt ning võimaldab kasutada kõiki arvutirakendusi, mida harilikult juhitakse arvutihiire või ekraanipuudutusega. Kingitus sisaldab ka kaht tarkvara, mis aitavad keskuses taastusravil viibivatel inimestel silmi treenida ja seadme kasutamist harjutada.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhatuse esimees Priit Eelmäe ütles, et neile patsientidele, kes mingil põhjusel ei saa kasutada oma käsi, tähendab uus seade suuremaid suhtlemisvõimalusi ja olulist sammu elukvaliteedi paranemise suunas.

"Nende inimeste jaoks on see uks digimaailma, mille nad saavad ise lahti teha. Ligipääs e-postile, sotsiaalmeediale ja tavapärastele internetikeskkondadele, võimalus suhelda Skype’is ning koostada ka tabeleid ja dokumente, tähendab neile igas mõttes suuremaid võimalusi elust aktiivselt osa võtta," lisas Eelmäe.

"Kingitus, mille üle andsime, on Mercki ja rehabilitatsioonikeskuse ühine valik," ütles Mercki Eesti juht Eneli Rebane. "Mul on erakordselt hea meel, et meie heategu Eestis on Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses sedavõrd oodatud ning pakub hulgale inimestele digimaailma jõudmiseks reaalset abi. Eesti on silmapaistev e-riik ja digitaliseerumine on ka Merckile lähedane teema," ütles Rebane.

Mõlema ettevõtte juubeliaasta

Teadus- ja tehnoloogiaettevõte Merck korraldab 2018. aastal toetusaktsiooni, mille raames teeb ettevõte 350 heategu 60 riigis. Toetatakse tervise, hariduse ja kultuurikeskusi, heategevuslikke ja keskkonnaalgatusi ning katastroofipiirkondi.

Toetusaktsiooniga tähistab Merck oma 350. sünnipäeva. 

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskuses on 102 statsionaarset voodikohta ning võimalus teenindada täiendavalt 38 ambulatoorset patsienti päevas. Aastas osutab keskus taastusraviteenuseid umbes 3500 inimesele. Sel aastal tähistab keskus oma 60. sünnipäeva.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.