Põlva tahab sünnitusosakonnaga jätkata

Põlva vallavanema Georg Pelisaare sõnul ei kavatse nad haigekassa värskelt teatavaks tehtud otsusega sulgeda Põlva Haigla sünnitusosakond võitluseta leppida.

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto ütles, et sünnitusi jääb paraku aasta-aastalt vähemaks ja enam ei käida Eestis sünnitamas ka Venemaalt ja Lätist.

Haigekassa teatas neljapäeval otsusest sulgeda oktoobrist Põlva Haigla sünnitusosakond ning kui Valga Haigla nõukogu sellele heakskiidu annab, siis ka sealne sünnitusosakond.

Keskerakondlasest vallavanem Pelisaar ütles ERR-ile, et on otsusest väga nördinud, sest ehkki Põlva Haigla sünnitusosakonna võimalikust sulgemisest on räägitud juba mitu aastat, siis seni on haigekassaga kokkuleppele jõutud, et sünnitusosakonda hoitakse, kuni sünnitusi on aastas üle 200.

"Seda enam, et tegemist on väga kvaliteetset teenust pakkuva sünnitusosakonnaga ja sünnitajaid käib meil mitte ainult Põlvamaalt, vaid väljastpoolt Põlva maakonda ja isegi naabrite juurest Venemaalt," sõnas ta.

Pelisaar ütles, et kui eelmisel talvel valmistati vastavalt valitsuse poliitikale ette lepingut Põlva Haigla aktsiate müügiks Tartu Ülikooli Kliinikumile, millega TÜK omandas 51 protsenti Põlva Haigla aktsiatest, siis oli lepingus kirjas punkt, et sünnitusosakond jätkab vähemalt tänavuse aasta 31. detsembrini.

"Kui me nüüd oleme alles saanud uues kuues haigla toimima, siis teatatakse kohe aktsionäride lepingu rikkumisest," oli vallavanem rahulolematu.

Edasi loe ERR Uudistest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.